Môj príbeh

Nikdy sa nevzdávaj

Ahoj, som Janka - Spánková a vzťahová koučka. Pýtaš sa prečo práve spánok a vzťahy?

Pretože sú vzájomne prepojené. V živote sa nič nedeje len tak, veci nie sú náhoda. Ak kvalitne spíme, máme kvalitné a fungujúce vzťahy a tie sú základom našej spokojnosti a šťastia. 

Prečo som sa rozhodla stať sa koučkou?

Poviem ti v skratke môj príbeh. Čo sa týka detstva, bolo to dosť turbulentné.  Zomrela mi mama, rozpadla sa mi rodina, žila som oddelene od súrodencov aj vlastného otca dosť dlhý čas. Zároveň som sa musela vysporiadať s toxickým členom rodiny. Pridružili sa mi spánkové problémy, ktoré ma sprevádzali hlavne počas štúdia na vysokej škole a neskôr aj v pracovnom živote. Nedokázala som zaspať dlhé hodiny a logicky nikto na mňa v tomto smere nebral ohľad. Moje dni vyzerali úplne rovnako, chodila som po svete ako bez duše, no musela som fungovať, učiť sa a podávať výkon v práci. Zároveň som sa v mysli stále vracala k tomu, čo sa mi “ chúďatku“ v minulosti stalo a aké to mám ťažké. Bola som skrátka dokonalá obeť udalostí. Veru žiaľ dlho som žila v roli obete.

Spánok sa mi po rokoch podarilo dostať pod kontrolu, odstrániť trápenie z hlavy a zaspať svojpomocne. To považujem za naozaj obrovský úspech v mojom živote. Chcelo to však veľa študovať, skúmať a skúšať, čo v oblasti spánku platí a čo naopak vôbec nie.  Každá zmena si však vyžaduje 100% odhodlanie a silný dôvod prečo. A ja som tých PREČO mala viac. Tým asi najhlavnejším bolo, že som netúžila mať vzťah a spánkové problémy zároveň. Takže som sa do toho pustila a spánok vyriešila. Samozrejme, mala som strach či konečne zaspím. Našťastie som to zvládla!

Šťastný koniec ? Veru ani zďaleka

Možno si povieš, konečne šťastný koniec. Veru ani zďaleka. Ostáva predsa ešte to najdôležitejšie – partnerský vzťah. Mala som jeden fakt sľubný a dlhodobý a aj ten sa mi rozsypal. A to presne v 30tke. Aj predtým som mala isté, kratšie vzťahy, no tento som považovala za dosť kľúčový. A to už bola posledná bodka. Povedala som si dosť, takto to ďalej nepôjde. Nechcem byť už večne nešťastná, bez vzťahu a utrápená. Musí existovať aj iná cesta a som pre to ochotná spraviť čokoľvek. Obeťou minulosti a nevydarených vzťahov som bola už dosť dlho. Našla som si koučku, zmenila podvedomie, pochopila a konečne prijala svoju minulosť. Potrebovala som toho prijať veru fakt dosť. Prijatie je totiž kľúčom k zmene nášho života. Vďaka tomu som sa spamätala z rozchodu a začala si konečne užívať život. Šťastie a radosť ma sprevádzajú takmer každý deň. 

Naša minulosť nemusí určovať to, aký náš život bude. Vieme si ho vytvoriť samy tým, že sa pre lepší život vedome rozhodneme. K tomuto však vedie cesta a práca na sebe, bez ktorej to príliš nepôjde. Nie, nedá sa to oklamať. Nemusí to byť však makačka na mesiace a roky. Existujú aj skratky a to práve formou spolupráce so mnou.

Som v Knihe

Vo vzťahovej oblasti mám za sebou ešte jeden veľký úspech. Stala som sa totiž súčasťou knihy vzťahového mentora Michala KopeckéhoŠťastná vo vzťahu. Môj príbeh je opísaný v tretej kapitole – Akou ženou a partnerkou potrebuješ byť. Boli so mnou robené aj viaceré rozhovory na tému vzťahov v rámci Michalovho Klubu Žien Snov.

Referencie

Konzultácia mi pomohla nájsť problém, ktorý ovplyvnil moje terajšie vzťahy.
Lucia
Janka chcem ti povedať, že keď ťa počúvam tak mi to robí dobre, máš taký svojský hlas a akcent, že sa mi to dobre počúva 😁 ma to ukľudňuje.
Ivana
Komunikovalo sa mi s tebou veľmi dobre. Bolo cítiť, že si rozumieme aj že si dôverujeme, len by som možno potrebovala cítiť, že mám viac času na svoju odpoveď a že sme viac na seba napojené aby som sa mohla viac uvoľniť. Páčilo sa mi, že si ma navigovala skvelými otázkami a na záver mi dala priestor na svoje otázky. Veľa vecí som si ujasnila. Veľmi dobre si vybrala techniku aj vhodne si ju aplikovala na daný problém, ktorý vyvstal. Veľmi dobre postrehy, rady a uhly pohladu si mi dala
Lívia
NLP Koučka
Janka, ďakujem za tvoju konzultáciu, otvorila si dvierka dávnych spomienok, ktoré sa pýtali von. Tvoja práca je úžasným prospechom pre ľudí a má reálny dôraz na realitu a praktickosť. Štýl ktorým si ma viedla bol srdce hrejivý v plnom prepojení sa na teba ako koučku. Tvoje vnímanie situácií je profesionálne a sebaisté, s dôverou v klienta. Som na vlne lásky a za to ti ďakujem. Pokračuj v tom čo robíš, lebo to robíš úžasne a zmysluplne. Ďakujem ešte raz ♥️ Po konzultácii sa cítim oddýchnuto a plná energie, čo vzhľadom pred začiatkom konzultácie bol úplný opak kde som sa cítila maximálne vyčerpaná a odpojená sama od seba. Ďakujem
Zdenka
Veľmi sa chcem poďakovať Janke, že mi s radosťou podala pomocnú ruku a z ťažkých bremien, mi ukázala smer, ktorou cestou sa mám vydať. Problémy pominuli potom ako sme spolu uzdravili moje vnútorné dieťa a dala mu tak potrebnú lásku, nehu a starostlivosť. Veľmi pekne ďakujem za váš čas, ktorý ste si pre mňa našli.
Mária